virpošana

Virpošana: kas par to jāzina?

 

 

Darbā ar metālu aktuālas dažādas šī materiāla apstrādes formas. To rezultātā mainās metāla fizikālās un mehāniskās īpašības, ļaujot veidot dažādām prasībām atbilstošus metāla izstrādājumus.  Metālapstrāde tiek izmantota dažādās sfērās, piemēram, mašīnbūvē, celtniecībā un citur.

Viena no plaši izmantotām metodēm ir virpošana. Kas tā ir un kādu rezultātu ar to var panākt? Par to vairāk turpinājumā.

 

Metāla virpošanas darbi ieņem būtisku vietu augstas precizitātes metālapstrādes jomā. Tādā veidā iespējams apstrādāt dažādus materiālus, tostarp metālu – piemēram, tēraudu, alumīniju, titānu.  Atkarībā no materiāla veida un vēlamā rezultātā, darbā tiek izmantotas dažādas virpošanas iekārtas.

 

Metāla virpošana ir viena no populārākajām un pieprasītākajām metodēm metāla detaļu apstrādei. Šī metode ietver darbu ar detaļas slāņiem un to apstrādi līdz norādītajiem parametriem, noņemot nevajadzīgos slāņus.

 

Virpošanas darbus droši var saukt par pieprasītu pakalpojumu. Lai veiktu metāla virpošanas procesu, speciālisti izmanto specializētu aprīkojumu: virpas, instrumentus un ierīces griezēju dažādās formās. Katram no šiem instrumentiem ir savs mērķis, un tas ļauj strādāt ar dažādiem metāliem un veidot detaļas no cilindriskām, koniskām, sfēriskām un citām formām.

 

Virpošanas procesā  izmantotās kustības un dažādas to kombinācijas iespējas nodrošina plašas iespējas detaļu apstrādei. Papildus apstrādājamā materiāla apstrādei, noņemot slāņus un veidojot to, metāla virpošana ļauj:

 

  • Noņemt liekās sagataves daļas, tās sagriežot;
  • Veikt virsmas apstrādi;
  • Veidot savienojumus ar citām detaļām

 

Kādas iespējas sniedz metāla virpošana?

 

Metāla virpošana ir ļoti daudzveidīgs process, tādēļ ir ierasts izdalīt vairākus virpošanas darbu veidus.

Urbšana

 

Urbšana ir virpošanas darba veids, kas ietver sagataves vai drīzāk tā iekšējo virsmu apstrādi, izmantojot īpašus urbšanas rīkus. Šāda veida darbu izmanto urbumu, padziļinājumu un sagatavju ar padziļinājumiem apstrādei.

 

Virpošana frēzēšana

 

Virpošana frēzēšana ļauj izgatavot detaļas pēc iespējas precīzāk un saskaņā ar doto tehnisko uzdevumu. Šī metode piemērota gan krāsainajiem, gan melnajiem metāliem, turklāt tā garantē ļoti augstu precizitāti.

 

Iegremdēšana

 

Šāds darbs ietver cilindrisku un konusveida caurumu apstrādi daļās, lai palielinātu to diametru, kā arī šo urbumu virsmas apstrādi.

 

Metāla virpošana ir tikai viena no metāla apstrādes metodēm, taču, neskatoties uz moderno tehnoloģiju attīstību, virpošana joprojām ir viena no pieprasītākajām apstrādes metodēm.

 

CNC virpošana

 

Plaši izmantota tiek CNC virpošana – virpotu detaļu izgatavošana, izmantojot CNC virpu. Ar šādu iekārtu var izvirpot dažādas detaļas, piemēram, skrūves, uzgriežņus, tapas. CNC virpošana nodrošina augstu precizitāti, tā piemērota, ja vajadzīgs liels skaits identisku detaļu.

 

CNC virpošanas ( CNC Turning ) princips ir līdzīgs parastai virpošanai, taču iekārta tiek kontrolēta datorizēti, kas nozīmē, ka visas vienas partijas detaļas būs identiski vienādas.

Šādā veidā iespējams arī izgatavot kādas nodilušas vai bojātas detaļas dublikātu – bieži vien izmaksu ziņā tas ir pat izdevīgāk par jaunas detaļas pasūtīšanu no ražotāja.

 

Ja kāda detaļa ir izgatavota no trauslāka materiāla, piemēram, plastmasas, ar šīs metodes palīdzību var izgatavot tādu pašu detaļu no metāla, padarot to izturīgāku un lietošanā drošāku.

 

Virpošana var nodrošināt dažādus rezultātus – atkarībā no vēlamā efekta, jāizvēlas atšķirīgas virpošanas metodes. Pirms darba uzsākšanas jāizvērtē arī apstrādājamā materiāla īpašības un specifikācija.

 

Liela nozīme ir arī darba kvalitātei. Ieteicams izvēlēties profesionāļa pakalpojumus, kas spēs ieteikt labākos risinājumus un garantēs augstas klases rezultātu.