Kā izvēlēties metāla durvis?

 

 

Ieejas durvīm tiek izvirzītas daudzas prasības – jāņem vērā gan dizains, gan drošības aspekts. Turpinājumā nedaudz vairāk par to, ko ņemt vērā, izvēloties metāla ārdurvis.

 

Izturība pret ielaušanos un uzticamība

 

Galvenā funkcija, kas jāveic ieejas durvīm, ir aizsardzība pret iekļūšanu mājā vai dzīvoklī. Izvēloties durvis, vispirms jāpievērš uzmanība tieši šim faktoram. Vissvarīgākais ir uzticamība, viss pārējais ir sekundārs.

 

Tieši tādēļ svarīga visu durvju konstrukcijas elementu uzticamība. Galu galā – kāda jēga no biezām metāla durvīm, ja slēdzenes var atvērt dažu sekunžu laikā, durvis izcelt no eņģēm vai izspiest no rāmja. Lai izvēlētos pareizās metāla durvis, pievērsiet uzmanību tādiem faktoriem kā metāla biezumam un kvalitātei, slēdzeņu skaitam un uzticamībai, eņģu izturībai.

 

Bet tas vēl nav viss. Tik pat svarīgi ir izvēlēties piemērotu durvju uzstādīšanas metodi, jo tikai integrēta pieeja – drošas durvis un pareiza uzstādīšana – ļauj parūpēties par mājokļa drošību.

 

Metāla durvis nav tikai metāla loksne – tā ir trīs dimensiju struktūra, kas sastāv no vairākiem elementiem, kas gādā par drošību. Taču jāņem vērā arī daži trūkumi – metāls labi vada siltumu, turklāt tas slikti slāpē skaņas. Šos trūkumus kompensē izolācijas uzstādīšana, kā arī gumijas blīves. Protams, arī šie elementi atšķiras un dod atšķirīgus rezultātus.

 

Metāla biezums

 

Izvēloties durvis, jāņem vērā arī metāla biezums. Durvis iekštelpām, protams, var būt plānākas, taču, ja vajadzīgas ārdurvis, ir ļoti svarīgi, lai tās arī būtu atbilstoša biezuma. Lai nodrošinātu pietiekamu uzticamības līmeni, tērauda biezumam vajadzētu būt vismaz 1mm. Optimāla izvēle gan ir 1,0 mm – 1,5 mm. Šādas metāla durvis nebūs pārāk biezas, taču būs pietiekams šķērslis zagļiem.

 

Svarīgi – metāla loksnei jābūt cietai, bez metinātām šuvēm. Metināšana ievērojami samazina durvju uzticamību.

 

 

Durvis iekštelpām

 

Metāla durvis tiek uzstādītas arī iekštelpās, turklāt pieejami visdažādākie risinājumi.

 

Bīdāmās durvis

 

Ja aktuālas durvis iekštelpām, viens no variantiem ir bīdāmās durvis – tas ir gaumīgs un drošs risinājums gan uzņēmumos, gan privātmājās. Pieejamas arī bīdāmas durvis ar MDF apdari dažādos gaumīgos dizainos. Tas ļauj pielāgot durvis kopējam telpas dizainam.

 

Bez šaubām, bīdāmās durvis atsevišķos gadījumos var tikt izmantotas arī kā ārdurvis – parasti uzņēmumos un noliktavās.

 

Divviru durvis

 

Arī divviru durvis tiek plaši izmantotas gan iekštelpās, gan kā ārdurvis. Visbiežāk šis ir labs risinājums noliktavās un dažādos ražošanas uzņēmumos, kur svarīga gan drošība, gan ērtības.

 

Metāla durvis ir plaši izmantojamas – pateicoties mūsdienu tehnoloģiju iespējām, tās ir ne tikai drošas, bet arī gaumīgas, pieejamas dažādās variācijās.

Lai durvis kalpotu ilgi un labi, jāpievērš uzmanība funkcionalitātei, kvalitātei un uzticamībai.